W co najlepiej ubierać niemowlę latem

W co najlepiej ubierać niemowlę latem

W co najlepiej ubierać niemowlę latem

Wiele młodych mam, które urodziły dziecko wczesną wiosną lub latem, intensywnie zastanawia się nad tym, w co najlepiej jest ubierać maluszka. Jakie buty dla dziecka na lato będą najbardziej odpowiednie, czy w ogóle je zakładać, czy wystarczą tylko skarpetki? Co najlepiej sprawdzi się podczas snu, tak by dziecko miało komfort termiczny, ale się nie przegrzewało? Pytań jest naprawdę wiele. Poniżej garść praktycznych podpowiedzi i porad.

Najlepsze ubranka dla niemowlaka na lato

Po pierwsze, zawsze należy pamiętać o tym, że już kilkutygodniowe dziecko można stosunkowo lekko ubierać, gdy na dworze panuje upał. Dzieci nie można przegrzewać. To podstawowa zasada, którą w postępowanie powinny wdrożyć wszystkie mamy. A zatem na lato idealne będą ubranka takie jak śpioszki dla dziecka, najlepiej jednak pozbawione stopek, body z krótkim rękawem, a także tak modne ostatnio rampersy. Najlepiej, aby wszystkie te ciuszki, były uszyte z tkanin o najwyższej jakości, które są lekkie i przewiewne. W tej roli idealnie sprawdza się bawełna oraz len.

Czapeczki i skarpetki

Tak jak latem bardzo często można zrezygnować z zakładania niemowlakowi czapeczki ( szczególnie jeżeli śpi w wózku), tak lepiej mieć gdzieś w pobliżu parę skarpetek. Dzieciom często marzną stópki, zakładanie skarpetek dla dzieci nawet w ciepłe dni naprawdę nie jest przesadą. Czapeczka, która ma służyć ogrzewaniu główki nie jest potrzebna, jednak z pewnością przyda się kapelusz lub czapka z daszkiem, które ochronią buzię dziecka przed słońcem. Oczywiście, buzię oraz ciałko zawsze należy nasmarować kremem z wysokim filtrem.

Buciki

Małym dzieciom naprawdę nie trzeba zakładać bucików, jeżeli tylko nie jest to potrzebne. Również chodzić powinny uczyć się na bosaka. Jeżeli jednak chciałoby się swojemu niemowlakowi kupić jakąś parę butów, najlepiej wybrać jakieś mięciutkie mokasyny ze skórki, których obecnie nie brakuje w sklepach z akcesoriami dla dzieci. Jeżeli dziecko uczy się już chodzić, a rodzic jest przekonany do tego, aby robiło to na bosaka, bardzo zapytać sprzedawcę w dziecięcym sklepie obuwniczym, jaki model butów dla dzieci będzie najbardziej odpowiedni.

admin

Ubranka Dla Dzieci

No description. Please update your profile.