Rejestracja nowo narodzonego dziecka

Rejestracja nowo narodzonego dziecka

Rejestracja nowo narodzonego dziecka

Narodziny potomka to dla wielu najważniejsze wydarzenie w życiu. Mając za sobą szczęśliwie zakończony poród i upragnione dziecko, nie powinniśmy zapomnieć o sprawie priorytetowej, a mianowicie zgłoszeniu tego faktu do właściwej instytucji.
Większość rodziców, a w szczególności ci, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy zadają pytanie, gdzie zarejestrować niemowlę? Oczywiście będzie to właściwy miejscu zamieszkania Urząd Stanu Cywilnego.
Tam zgłosimy fakt narodzin i zarejestrujemy dziecko włącznie z meldunkiem. Zostanie mu nadany indywidualny numer pesel i otrzymamy odpis aktu urodzenia.
Według nowych przepisów obowiązujących od 2 półrocza 2018 r. możemy rejestracji dokonać bez konieczności wizyty w urzędzie za pośrednictwem internetu.
Aby tego dokonać musimy być posiadaczami tzw. profilu zaufanego, który możemy utworzyć za pomocą platformy internetowej. Niestety bez utworzenia powyższego profilu rejestracja malucha drogą internetową nie będzie mogła dojść do skutku i pozostanie tradycyjna wizyta w urzędzie.

admin

Nauka i Edukacja

No description. Please update your profile.