Reklama
  • Środa, 20 lipca 2016 (11:05)

    Wakacje z dziadkami

Rodzice chcą zabrać mojego 4-letniego synka na tygodniowy wyjazd na działkę. Mały uwielbia dziadków, mimo to bardzo się denerwuję. Nigdy wcześniej nie rozstawaliśmy się na tak długo. Boję się, że synek będzie płakał i tęsknił. Co zrobić, żeby tak nie było?

1 Nie zaskakuj synka informacją o wyjeździe. Najpierw zapytaj, czy chce wybrać się w podróż z dziadkami. Uprzedź, dokąd wyjedzie i jak długo tam będzie. Pamiętaj, że sformułowanie „tydzień” niewiele mu powie. Daj mu więc siedem cukierków albo biszkoptów i wyjaśnij, że jest ich tyle, ile dni ciebie z nim nie będzie.

2 Zachęć dziecko do wyjazdu. Opisz mu, jakie przyjemności czekają na działce. Np. „W domku obok mieszka chłopiec w twoim wieku i pobawicie się razem; niedaleko jest rzeczka, w której będziesz łowił z dziadkiem ryby itp.”. 

Reklama

3 Obiecaj dziecku, że nie stracisz z nim kontaktu. Powiedz, że będziesz raz dziennie do niego dzwonić o określonej porze np. przed kolacją. Pamiętaj, że musisz dotrzymać słowa.

4 Poproś synka o pomoc w pakowaniu rzeczy. Wspólnie ustalcie, co ze sobą zabierze. Nie zapomnijcie o ulubionej zabawce i książce lub przytulance do zasypiania.

5 W czasie pożegnania nie okazuj smutku. Maluch nie powinien widzieć, że się o niego boisz. Przecież wcześniej zapewniałaś go, że wyjazd z dziadkami to wspaniała przygoda.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Moja 4-letnia wnusia uwielbia oglądać telewizję. Wraca z przedszkola i od razu zasiada przed ekranem. Boję się, że zostanie telemaniakiem. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.