Reklama
  • Poniedziałek, 20 marca (08:05)

    Pożegnanie z pieluszką

Mój synek skończył 3 lata i już od dawna korzysta z nocnika. Jednak na noc zakładam mu pampersa, bo wciąż miewa mokre wpadki. Czy powinnam tym się martwić? Jego cioteczna siostra, niemal w tym samym wieku, z powodzeniem sypia bez pieluchy.

1 Nie ma powodu do zmartwienia. Niektóre trzylatki przesypiają noce „na sucho”, inne nie. Nocne wpadki mogą zdarzać się cztero-, a nawet pięciolatkom.

2 Gdy zdecydujesz się zrezygnować z zakładania synkowi na noc pieluchy, przygotuj się na to, że przez jakiś czas może budzić się w mokrej piżamce. Nie okazuj wtedy złości ani rozczarowania. W żadnym razie go nie zawstydzaj. Podkreśl, że to nie jego wina.

Reklama

3 Dopilnuj, by maluch przed snem skorzystał z nocnika i położył się z pustym pęcherzem.

4 Możesz ograniczyć ilość wypijanych przez dziecko przed snem płynów. Wiem, że wielu rodziców korzysta z tego rozwiązania, ale akurat w przypadku moich wnuków to się nie sprawdziło. Gdy były spragnione, budziły się w nocy.

5 Jeżeli synek śpi na tyle mocno, że nie budzi go parcie na pęcherz, możesz wysadzać go przez sen. Zapewne nie będzie tego pamiętał, ale zwiększy to szansę na suchą pobudkę.

6 Zabezpiecz materac podkładem – gdy dziecku zdarzy się nocna przygoda, nie zamoczy łóżka.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Mój 4-letni wnuczek uwielbia bawić się w żołnierzy. Gdy odbieram go z przedszkola, widzę jak z innymi chłopcami na niby strzela z karabinu i czołga się po podłodze jak żołnierz. Zwierzył mi się, że... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.