Reklama
  • Poniedziałek, 7 listopada 2016 (15:00)

    Pożegnanie z pieluchą

Mam dwuletnią córkę. Chciałabym, żeby załatwiała się do nocnika. Jak mam ją tego nauczyć?

Reklama

1 Pokaż córeczce, na czym polega korzystanie z nocnika. Ja używałam do tego gumowych zabawek kąpielowych. „Wciągałam” do nich wodę i pokazywałam wnukom, jak kaczuszka robi siusiu do nocniczka.

2 Pozwól dziecku oswoić się z nocnikiem. Niech się nim pobawi, posadzi na nim swojego ulubionego misia, sama usiądzie. Najważniejsze, żeby zrozumiała, że nie trzeba się go bać. 

3 Często pytaj córkę, czy chce jej się siusiu. Co jakiś czas, np. co godzinę lub dwie, sadzaj ją na nocnik. Gdy się załatwi, koniecznie ją pochwal. Ja moim wnukom za każdym razem biłam brawo!

4 Urządźcie pożegnanie z pieluchą. Powiedz córeczce, że nie musi jej nosić, bo jest już dużą i mądrą dziewczynką. Dlatego wyrzucasz pieluszkę do kosza. Przypomnij jej, że od tej pory musi wołać „siusiu”.

5 Nie denerwuj się ani nie krzycz, gdy córce zdarzy się wpadka. Spokojnie przypomnij, że trzeba robić siusiu do nocnika. Bądź cierpliwa, bo każde dziecko nabywa tę umiejętność w swoim tempie.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Mój synek skończył 3 lata i już od dawna korzysta z nocnika. Jednak na noc zakładam mu pampersa, bo wciąż miewa mokre wpadki. Czy powinnam tym się martwić? Jego cioteczna siostra, niemal w tym... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.