Reklama
  • Wtorek, 26 stycznia 2016 (13:05)

    Pod opieką niani

Do tej pory to ja zajmowałam się 2-letnią córeczką. Niestety, po nowym roku muszę wrócić do pracy. Postanowiliśmy więc z mężem zatrudnić nianię. Jak mam przygotować małą do rozstania ze mną?

1. Nie zaskakuj córki. Uprzedź ją, że od tego dnia będzie się nią opiekować niania. Gdy zacznie protestować, wytłumacz, dlaczego: bo tak jak tata musisz pracować, żeby w domu były pieniądze na jedzenie i nowe zabawki. Zapewnij córeczkę, że bardzo ją kochasz i będziecie spędzać razem popołudnia i weekendy. 

2. Nie zostawiaj dziecka z opiekunką od razu na cały dzień. Pozwól, by najpierw ją poznało, nabrało do niej zaufania. Przez kilka dni bądź w domu, ale staraj się nie angażować w zabawy córki z nianią.

Reklama

3. Kiedy nadejdzie dzień rozstania, nie wymykaj się. Powiedz głośno, że wychodzisz do pracy. Nie okazuj zdenerwowania i smutku. Gdy córeczka płacze, przytul ją i zapewnij, że do niej wrócisz.

4. Jeśli dziecko zapyta kiedy, nie mów: wkrótce, za osiem godzin, po pracy. Dla dwulatki taka informacja będzie abstrakcyjna. Powiedz: „Wrócę, gdy w telewizji będzie twoja ulubiona bajka, gdy obudzisz się po drzemce, zjesz podwieczorek...”.

5. Po powrocie z pracy koniecznie poświęć małej czas. Pobawcie się razem. Zapytaj, jak spędziła dzień, co robiła z nianią. Dzięki temu poczuje, że nawet jeśli nie ma cię przy niej przez kilka godzin, to nadal jest dla ciebie ważna.

Życie na gorąco
Więcej na temat:opiekunka | Niania | Niania

Zobacz również

  • Przedszkolak choruje częściej niż dorosły, bo jego układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni sprawny. Przed infekcjami trudno więc malucha uchronić, warto jednak wiedzieć, jak wspierać rozwój... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.