Reklama
  • Czwartek, 7 lipca 2016 (11:05)

    Mama chce odpocząć

Ostatnio mam w pracy trudny okres. Po powrocie do domu muszę chwilę odpocząć. Mój 5-letni syn tego nie rozumie i domaga się, żebym się z nim bawiła. Czasem dla świętego spokoju włączam mu bajkę, ale wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie.

1. Nie złość się na dziecko, że nie pozwala ci odpocząć. Jeśli do niedawna od razu po powrocie z pracy poświęcałaś synkowi swoją uwagę, nie dziw się, że się tego domaga. Zamiast się denerwować, wytłumacz mu, co się dzieje. 

2. Przytul synka i spokojnie wyjaśnij, że przeżywasz ostatnio ciężkie dni, bo np. masz dwa razy więcej klientów w sklepie lub musisz pracować także za chorą koleżankę. Powiedz, że w związku z tym bardzo bolą cię nogi i głowa.

Reklama

3. Wyjaśnij, że nie jesteś w tej chwili dobrym partnerem do zabawy i musisz np. pół godziny odpocząć. Pokaż mu na zegarze, ile to jest. Obiecaj, że jeśli nie będzie ci przez ten czas przeszkadzać, to potem się z nim pobawisz.

4. Możesz pozwolić synkowi, żeby obejrzał bajkę, ale nie wysyłaj go do drugiego pokoju ani nie zamykaj się w sypialni. Jeśli potrzebujesz ciszy, zaproponuj, żeby posiedział przy tobie i np. porysował.

5. Kiedy już odetchniesz, dotrzymaj słowa i pobaw się z synkiem. W przeciwnym razie może pomyśleć, że jest dla ciebie ciężarem i zacznie wątpić w twoją miłość.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Mama | Mama | Mama | mama | mamy

Zobacz również

  • Mój synek skończył 3 lata i już od dawna korzysta z nocnika. Jednak na noc zakładam mu pampersa, bo wciąż miewa mokre wpadki. Czy powinnam tym się martwić? Jego cioteczna siostra, niemal w tym... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.