Reklama
  • Poniedziałek, 4 stycznia 2016 (15:05)

    Kłopot ze zmianą pieluchy

Zmienianie pieluchy mojemu dwuletniemu synkowi to koszmar. Mały wyrywa się, ucieka. Aby osiągnąć cel, muszę stoczyć z nim prawdziwą walkę. Co robić, żeby ta czynność przebiegała sprawniej?

1 Zamiast się denerwować, poproś synka o pomoc przy zmianie pieluchy. Ustalcie, że od tej pory to on będzie wyjmował z opakowania i przynosił czystą pieluszkę. Poczuje się wtedy ważny i potrzebny.

2 Staraj się nie zmieniać pieluchy w trakcie zabawy, bo synek będzie jeszcze bardziej marudził. Poczekaj, aż skończy np. układać klocki, i dopiero wtedy przystąp do działania.

Reklama

3 Nie działaj z zaskoczenia. Uprzedź malca, co zamierzasz zrobić. Gdy zaczyna protestować, wytłumacz spokojnie, dlaczego pieluszkę trzeba zmienić (np. bo będzie go szczypała pupa).

4 Nie kładź synka na siłę, by zmienić mu pieluchę. Zaproponuj, że od tej pory będziecie to robić na stojąco, jak na dużego chłopca przystało. Może w tej pozycji będzie mu wygodniej.

5 Zajmij czymś dziecko, gdy zmieniasz mu pieluszkę. Opowiedz ciekawą historyjkę, zadawaj zagadki, rób śmieszne miny, wspólnie śpiewajcie.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Nie | pieluchy | Kłopot | zmiana pieluchy

Zobacz również

  • Jak znaleźć czas dla siebie wychowując dzieci?

    Odkąd w twoim życiu pojawiły się ukochane, piękne maleństwa, nie poznajesz się w lustrze? Nie dość, że nie wiesz kim jest ta kobieta w dresie ze zmierzwioną fryzurą, to jeszcze nie pamiętasz, kiedy... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.