Reklama
  • Czwartek, 14 stycznia 2016 (08:05)

    Kiedy podawać dziecku marchewkę?

Marchewka to warzywo o delikatnym, słodkim smaku, które doskonale nadaje się na dania dla niemowlęcia. Jest bogata w prowitaminę A i witaminę B6, więc doskonale działa na odporność, skórę i wzrok.

Rzadko wywołuje alergię, więc sok ze świeżej marchewki można podać niemowlęciu już po 4. miesiącu życia. Dokładnie wyszorowaną, oskrobaną i przelaną wrzątkiem marchewkę należy utrzeć na drobnej tarce, przełożyć na gęste sitko i sok wycisnąć łyżeczką.

Reklama

Taki przysmak należy przygotować tuż przed zaserwowaniem dziecku. Niemowlę, które jada już posiłki uzupełniające, na pewno polubi marchewkę ugotowaną w małej ilości wody i zmiksowaną z łyżeczką świeżego masła albo zupkę jarzynową na bazie marchewki.

Z kolei maluszka pod koniec 1. roku życia warto poczęstować surówką z marchewki drobno startej ze słodkim jabłkiem, doprawioną sokiem z cytryny, cukrem oraz oliwą.

Zobacz również

  • Mój synek skończył 3 lata i już od dawna korzysta z nocnika. Jednak na noc zakładam mu pampersa, bo wciąż miewa mokre wpadki. Czy powinnam tym się martwić? Jego cioteczna siostra, niemal w tym... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.