Reklama
  •  

    Jak znaleźć czas dla siebie wychowując dzieci?

Odkąd w twoim życiu pojawiły się ukochane, piękne maleństwa, nie poznajesz się w lustrze? Nie dość, że nie wiesz kim jest ta kobieta w dresie ze zmierzwioną fryzurą, to jeszcze nie pamiętasz, kiedy ostatnio miała ona czas wypić kawę i od początku do końca przeczytać artykuł w gazecie? Czas wprowadzić do codziennego rozkładu dnia gruntowne zmiany.

Zdjęcie

Jak znaleźć czas dla siebie wychowując dzieci? /Mat. Prasowe


Oczywiście, nie ma co się oszukiwać – czasy, gdy mogłaś weekendy spędzać na spontanicznych wypadach za miasto lub leniwie przeglądając zawartość wypożyczalni VOD leżąc na kanapie, powrócą dopiero za kilka lub kilkanaście lat. Jednak już teraz możesz wysupłać odrobinę więcej czasu dla siebie, niż kilka minut na poranną toaletę. Wszystko jest kwestią organizacji czasu.

1. Uprość proces gotowania
Zamiast godzin spędzonych na układaniu listy zakupów albo jadłospisu na cały tydzień, przygotuj sobie gotowe schematy. Nie musisz wcale spędzać całego dnia ani w sklepie spożywczym, ani w kuchni. Wystarczy, że zaplanujesz ugotowanie dania jednogarnkowego bądź też innej potrawy, która nie wymaga częstego mieszania ani długich przygotowań. Zapomnij o obiadach z trzech dań. Postaw na gotowane warzywa, które nie wymagają pracochłonnego obierania (kalafior, brokuły), pieczone mięsa i ryby, a także sosy pomidorowe z puszki, które są zdrowe i szczególnie zimą smakują o wiele lepiej, niż sklepowe pomidory. 

2. Rób zakupy online
Zakupy zacznij robić w Internecie w sklepach takich, jak Tesco, Piotr i Paweł czy też Frisco. Opinie konsumentów o e-sklepach są bardzo pozytywne, nie musisz się zatem obawiać, ze coś pójdzie nie tak. Zaletą supermarketów online jest możliwość zrobienia zakupów w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu – wystarczy, że założysz profil użytkownika, wybierzesz produkty oraz czas dostawy, a potem pozostaje już tylko czekać na kierowcę. Wybierając dostawcę, możesz sprawdzić opinie innych użytkowników na temat jakości usług poszczególnych sklepów. Przykładowo, na licznych blogach znajdziesz testy usług marketów (Tesco, E.Leclerc, Auchan, Frisco), opinie na temat jakości asortymentu oraz sposobu dostawy. E-sklepy doczekały się też swojego rankingu, który w 2016 roku wygrał sklep Frisco. Opinie o marketach Piotr i Paweł oraz Auchan także były bardzo dobre. 

3. Wyeliminuj złodziei czasu
Skarżysz się na brak czasu? Zrób szybki rachunek sumienia i przemyśl, ile czasu dziennie spędzasz, przeglądając media społecznościowe. Jeśli nie zaplanujesz dokładnie, jakie sprawy musisz załatwić w czasie poobiedniej drzemki swoich dzieci, może się okazać że swoją jedyną w ciągu dnia wolną chwilę spędziłaś przeglądając na Facebooku zdjęcia koleżanki, z którą nie spotkałaś się od kilku lat. Zamiast tego, możesz przecież wykonać kilka telefonów, odpisać na ważne maile lub zrobić sobie relaksujący zabieg pielęgnacyjny w łazience. 

Reklama

materiał zewnętrzny
Więcej na temat:czas wolny

Zobacz również

  • Chcesz wzmocnić odporność malucha i zadbać o jego prawidłowy rozwój? Wpisz spacery w codzienny grafik dnia. Tylko ulewa i mróz -10 stopni C zwalniają Cię z obowiązku. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.