Reklama
  • Czwartek, 7 lipca 2016 (13:05)

    Jak spędzić udany urlop z maluchem

Pilnuj, by dziecko jadło zdrowe posiłki i nie przebywało za długo na słońcu. Dzięki temu cała rodzina będzie mogła w pełni wykorzystać wakacyjne chwile!

Cieszysz się z wakacji, ale masz obawy, że twoje dziecko nie będzie w tym czasie otrzymywało posiłków zawierających wszystkie potrzebne mu do prawidłowego rozwoju składniki? Do urlopu z maluchem trzeba się odpowiednio przygotować. Szczególnie jeśli dziecko nie ukończyło jeszcze trzeciego roku życia.

Zanim wyjedziecie

✣ Jedziesz do hotelu albo domu wczasowego? Przed wyjazdem dowiedz się, jakie warunki są w miejscu, gdzie będziecie spędzać urlop. Jeśli w ośrodku jest stołówka, sprawdź, czy serwuje ona posiłki dla maluchów (w wielu miejscach tak jest). Wypytaj dokładnie o skład tych posiłków i o to, czy w projektowaniu dziecięcego jadłospisu brał udział dietetyk. Jeśli tak było, możesz być spokojna.

Reklama

✣ Wybierasz się do miejsca, które nie zapewnia wyżywienia (kwatery prywatne, kemping)? Najwygodniejsze będzie zabranie ze sobą słoiczków z gotowymi daniami dostosowanymi do wieku dziecka albo kupowanie ich na miejscu (sprawdź wcześniej, czy jest taka możliwość). W takim przypadku warto ze sobą zabrać podgrzewacz do słoiczków (np. na baterie).

Dlaczego słoiczki są podczas wakacji dobrym rozwiązaniem? Bo ich producenci dbają nie tylko o to, by były zdrowe i dostosowane do dziecięcych upodobań smakowych, ale także by miały w składzie odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, które są potrzebne dziecku w tym wieku.

✣ Dziecko marudzi, że chce jeść w smażalni albo restauracji, tak samo jak rodzice? Od czasu do czasu możesz na to pozwolić, ale tylko jeśli jesteś absolutnie pewna, że potrawy są tam przygotowywane w odpowiednich warunkach higienicznych. Lepiej też, by dziecko zjadło w takim miejscu zupę niż smażoną rybę albo kotleta.

Skład posiłków

✣ Pamiętaj, że to, jak żywisz dziecko podczas pierwszych trzech lat jego życia, ma kluczowe znaczenie dla jego przyszłości. W tym okresie organizm jest bardzo wrażliwy na niedobory składników odżywczych (witamin i minerałów).

Ich nieodpowiedni poziom może m.in. sprawić, że dziecko przez całe życie będzie walczyć z nadwagą albo że rozwój intelektualny i emocjonalny malucha nie będzie tak szybki, jak mógłby być.

Olivia
Więcej na temat:dziecko | Dziecko | z | urlop | pami

Zobacz również

  • Co zrobić, gdy maluch często płacze w nocy? Jak sprawić, by nie miał kłopotów z zasypianiem? Warto poznać skuteczne metody rozwiązania takich problemów. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.