Reklama
  • Środa, 16 marca 2016 (13:05)

    Ile posiłków powinno jeść półtoraroczne dziecko?

Moja półroczna córeczka, którą karmię piersią, od kilku tygodni domaga się posiłku co godzinę. Gdy staram się wydłużyć czas pomiędzy karmieniami, płacze. Ile posiłków dziennie (i jakich) powinien zjadać zdrowy półroczny maluch?

Reklama

Jeśli niemowlę dostaje do jedzenia tylko mleko, ma prawo być głodne już po godzinie. Aby na dłużej zaspokoić apetyt córeczki może pani zagęszczać mleko kaszką lub kleikiem albo też wprowadzić do jadłospisu dziecka bardziej sycące posiłki uzupełniające, np. zupkę jarzynową.

Według zaleceń obowiązującego schematu żywienia, maluch w tym wieku co dzień powinien otrzymywać 5 posiłków (jeśli jada małe porcje, ich liczbę można zwiększyć do 6-7 na dobę).

Warto pamiętać, że nie zawsze niepokój niemowlęcia i płacz są spowodowane głodem. Być może maluch domaga się w ten sposób bliskości.

Więcej na temat:warto | dziecko | jeść | Dziecko

Zobacz również

  • Mój 4-letni wnuczek uwielbia bawić się w żołnierzy. Gdy odbieram go z przedszkola, widzę jak z innymi chłopcami na niby strzela z karabinu i czołga się po podłodze jak żołnierz. Zwierzył mi się, że... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.