Reklama
  • Wtorek, 25 października 2016 (13:10)

    Dziecko nie chce nosić okularów

Moja córka powinna nosić okulary, ale ich nie lubi i co chwila ściąga je sobie z nosa. Jak zachęcić 5-latkę do chodzenia w okularach?

1. Zapytaj córeczkę, dlaczego nie chce nosić okularów. Może oprawki są za ciężkie albo gdzieś uciskają? Jeśli tak, nie masz wyjścia, musisz kupić nowe.

2. Pozwól dziecku wybrać nowe oprawki. Oczywiście w granicach rozsądku – połóż przed nim kilka modeli i zapytaj, który kupić. Uwierz mi, córka będzie zachwycona, a ty zyskasz na przyszłość argument: „Nie chcesz nosić okularów? Przecież sama sobie je wybrałaś!”.

Reklama

3. Może się zdarzyć, że po miesiącu noszenia oprawki znudzą się córeczce. Zaproponuj wtedy, że je upiększycie. Możecie użyć do tego malutkich naklejek do paznokci. Wybór jest bardzo duży, więc dziecko może ozdobić oprawki takim wzorem, jaki sobie wymarzy.

4. Dziecku będzie raźniej, jeśli przekona się,że nie tylko ono musi nosić okulary. Na spacerze zabawcie się więc w wyszukiwanie okularników. Gdy mała zobaczy, jak jest ich wielu, zrozumie, że nie jest osamotniona.

5. Na każdym kroku podkreślaj zalety noszenia okularów. Nie ograniczaj się do banalnego: „Będziesz lepiej widziała”. Ja bym powiedziała dziewczynce, że okulary pasują do koloru jej oczu lub sukienki, albo że zwykle noszą je bardzo mądrzy ludzie.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Jak znaleźć czas dla siebie wychowując dzieci?

    Odkąd w twoim życiu pojawiły się ukochane, piękne maleństwa, nie poznajesz się w lustrze? Nie dość, że nie wiesz kim jest ta kobieta w dresie ze zmierzwioną fryzurą, to jeszcze nie pamiętasz, kiedy... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.