Reklama
  • Piątek, 2 grudnia 2016 (08:00)

    Dlaczego codzienny spacer z dzieckiem jest taki ważny

Chcesz wzmocnić odporność malucha i zadbać o jego prawidłowy rozwój? Wpisz spacery w codzienny grafik dnia. Tylko ulewa i mróz -10 stopni C zwalniają Cię z obowiązku.

Nawet najlepiej wywietrzone mieszkanie nie zastąpi wyjścia na dwór. W słoneczne dni możesz spacerować z dzieckiem dwie, trzy godziny. Wystarczy tylko dobrze się do tego przygotować.

• Ubierz szkraba na cebulkę. Malucha nie można ani za bardzo wyletnić, ani ubrać za grubo i przegrzać. Wbrew pozorom zbyt ciepło ubierane dzieci częściej chorują. Stąd rozwiązanie na cebulkę jest najbardziej praktyczne.

Reklama

Martwisz się, że dziecko ma zimne rączki? Dotknij jego karku, a przekonasz się, czy nie jest mu za ciepło albo za zimno. Jeśli jest ciepły, możesz być spokojna, bo to znak, że ubrałaś smyka w sam raz. Jeśli jest zimny, dziecko marznie.

• Spaceruj o stałych porach. Dziecko szybko się przyzwyczaja do pewnych rytuałów – dlatego staraj się wychodzić na dwór mniej więcej o tej samej godzinie. Kiedy dni za czynają się robić coraz chłodniejsze i krótsze, najlepiej wybrać się na spacer koło południa, kiedy jest najcieplej.

• Zadbaj o skórę malucha. Jesień i zima to trudny czas dla wrażliwej skóry dziecka – na zewnątrz chłód, a w domu przesuszone powietrze od centralnego ogrzewania. Dlatego nawet jeśli jeszcze nie ma mrozów, chroń skórę swojego skarba odpowiednimi kremami na każdą pogodę. Najlepiej sięgaj po kosmetyki, które mają atest Instytutu Matki i Dziecka.

W domu też pamiętaj o regularnym nawilżaniu – skóry maluszka po kąpieli i powietrza w pomieszczeniu, wieszając mokre ręczniki na kaloryferach.

• Unikaj spalin. Najlepsze miejsca do spacerów z dzieckiem to park czy las. Najgorsze to te w pobliżu ruchliwych ulic, bo ha łas i spaliny nikomu nie służą. Zapomnij też o centrum handlowym, bo pełno tam kichających i kaszlących.

IK

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Zaczęły się jesienne słoty i maszerowanie z maluchem po dworze w deszczu... Oto pokarmy, które warto mu teraz częściej podawać, by jak najrzadziej się przeziębiał. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.