Reklama
  • Poniedziałek, 16 maja 2016 (11:00)

    Córka ma 14 miesięcy i nie chce chodzić

Moja córcia ma już prawie 14 miesięcy, a w ogóle nie interesuje jej chodzenie. Jak ją zachęcić do zrobienia pierwszego kroku?

1. Zadbaj, by córka poczuła się pewnie i bezpiecznie. Nie rzucaj jej od razu na głęboką wodę, nie zostawiaj samej na środku pokoju, z dala od mebli, o które mogłaby się oprzeć. Postaw małą np. przy miękkiej niskiej kanapie. Kiedy zrozumie, że przy stawianiu pierwszych kroków ma się czego złapać, nie będzie się bała.

2. Zmotywuj córkę do działania. Połóż na kanapie jej ulubione zabawki. Zaciekawiona wstanie i, podpierając się o brzeg kanapy, będzie powolutku przemieszczać się w ich stronę. Może to wymagać kilku prób, ale w końcu na pewno się uda.

Reklama

3. Zachęć dziecko, by do ciebie podeszło. Uklęknij przed nim, rozłóż szeroko ręce i z uśmiechem je zawołaj. Będzie wiedziało, że w razie upadku może na ciebie liczyć.

4. Gdy maluch zacznie dreptać, trzymaj go za rączki. W miarę postępu powoli je puszczaj. Zacznij od puszczenia jednej rączki, pozwól dziecku złapać balans. Stopniowo dawaj mu coraz więcej przestrzeni i pozwalaj na samodzielność.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Nie | chodzić | córka | chodzenie

Zobacz również

  • Jeszcze niedawno mówiono, że dzieciom trzeba dostarczać dużo witamin C i A. Dziś to nieaktualne. Jak się okazuje, większość maluchów ma tych substancji pod dostatkiem, cierpi za to z powodu innych... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.