Reklama
  • Czwartek, 14 stycznia 2016 (08:05)

    Co robić dziecku na śniadanie?

Reklama

Poranny posiłek jest uważany przez dietetyków za najważniejszy. Rzeczywiście, dostarcza on energii oraz składników odżywczych koniecznych, by malec zaczął dzień w dobrej formie.

Jednak, aby śniadanie spełniło swoje zadanie, należy je zaserwować brzdącowi w ciągu godziny od przebudzenia. Pełnowartościowy i sycący posiłek powinien składać się z porcji produktów mlecznych, węglowodanowych oraz warzyw i/lub owoców.

Maluchowi na pewno posmakują chrupiące płatki śniadaniowe z mlekiem (najlepiej te dla małych dzieci, o obniżonej zawartości cukru). Posiłek warto uzupełnić mandarynką lub ćwiartką jabłka.

Pożywna dla brzdąca będzie rów nież kanapka z grahamki z masłem i twarożkiem lub pastą z jajka. Należy do niej dodać szczypiorek lub plasterek pomidora, a na deser np. ćwiartkę jabłka lub gruszki.

Do śniadania bez zupy mlecznej, zamiast herbaty, lepiej podać smykowi ciepłe mleko lub kakao.

Więcej na temat:ranni | śniadanie

Zobacz również

  • Jak znaleźć czas dla siebie wychowując dzieci?

    Odkąd w twoim życiu pojawiły się ukochane, piękne maleństwa, nie poznajesz się w lustrze? Nie dość, że nie wiesz kim jest ta kobieta w dresie ze zmierzwioną fryzurą, to jeszcze nie pamiętasz, kiedy... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.