Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

 

Przestawienie naszego niemowlaka z karmienia piersią na to, żeby zaczęło pić z butelki- to poważny problem wielu mam. U wielu dzieci próba karmienia butelka kończy się buntem, płaczem czy odruchem wymiotnym.

Można jednak znaleźć kilka sposobów, jak nauczyć niemowlę pić z butelki. Najważniejsza jest cierpliwość mamy. Nierzadko proces „przestawiania” trwa długo, a rodzice są zrezygnowani i zniechęceni.

Wystarczy jednak zadbać o kilka niezbędnych rzeczy. Jeśli mama planuje, aby niemowlę piło z butelki, musi się do tego dobrze przygotować. Nie wystarczy byle butelka i smoczek. Nawet te z najlepszych firm muszą mieć określone właściwości.

Przede wszystkim smoczek musi być dopasowany wielkością do wieku dziecka. Warto wcześniej sprawdzić, czy niemowlę nie chce pić z butelki, bo ma problemy laryngologiczne i logopedyczne. Dobry pediatra na pewno znajdzie i wyeliminuje ewentualne problemy. Jeśli dziecko jest zupełnie zdrowe a smoczek dobrany do wieku i wielkości buzi, warto aby przypominał anatomicznie pierś mamy. Nie można zapomnieć, że otwór w smoczku nie może być zbyt mały. Zniecierpliwione niemowlę odrzuci picie, gdy pokarm z butelki dozowany jest zbyt wolno. Dziecko zdecyduje też jaki materiał smoczka najbardziej mu odpowiada- silikonowy, czy kauczukowy. Niemowlę nie powinno też zbyt długo gryźć i bawić się smoczkiem.

Jeśli pociecha nadal nie chce chętnie pić z butelki, warto cierpliwie próbować smarować smoczek mlekiem mamy. Znany zapach zachęci go do ssania. Można też spróbować podczas karmienia piersią mieć przygotowaną butelkę i podawać na zmianę pierś i smoczek.

Wracając do akcesoriów wspierających rodziców, gdy niemowlę zaczyna pić z butelki, warto wybrać nie tylko odpowiedni smoczek z dostosowanym do dziecka otworem na napój, ale i butelkę. Przeźroczyste,ciężkie szklane butelki nie muszą zachęcać do wypicia zawartości. W obecnym kolorowym, jaskrawym świecie niemowlę, być może, zainteresuje kolorowa butelka z dziecięcymi obrazkami, czy wizerunkami miłych zwierzątek.

Nadal nie wiemy, jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Najważniejsza, poza dobrą butelką i smoczkiem, jest cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Nie należy rezygnować po kilku nieudanych próbach. Powodzenia!

admin

Nauka i Edukacja, Wychowanie dziecka

No description. Please update your profile.