Czemu niemowlę płacze?

Czemu niemowlę płacze?

Czemu niemowlę płacze?

Noworodki z oczywistych przyczyn mają mocno ograniczony kontakt z rodzicami. Swoje emocje mogą wyrażać poprzez śmiech, ruchliwość lub właśnie płacz. Wielu rodziców zastanawia się, czemu niemowlę płacze, chociaż dostało jeść i jest wyspane. Możliwości jest kilka.
Jak się okazuje, dziecko może płakać na kilka sposobów. Jeśli słyszysz kwilenie, a później rytmiczny płacz, w którym wyraźnie da się rozróżnić „łaa”. Oprócz tego niemowlak przykłada piąstki do ust i przekrzywia głowę. Wtedy należy dać mu possać umyty palec. Jeśli zacznie ssać, nastała pora karmienia.
Warto zwracać uwagę na wargi maluszka, jeśli dolna warga drży, może to oznaczać, że jest mu zimno. Aby to sprawdzić, należy przyłożyć rękę do karku dziecka, jeśli jest bardzo chłodny, należy go ogrzać, jeśli jest ciepły, nie trzeba nic robić.
Jeśli zrobiłeś już wszystko co mogłeś i dalej nie wiesz, czemu niemowlę płacze, może dopadła je kolka. Ten płacz jest gwałtowny i bardzo głośny, dziecko jest spięte i ciężko oddycha. Wtedy należy wypróbować kilka sposobów na kolkę.

admin

Wychowanie dziecka

No description. Please update your profile.