Czemu niemowlę nie robi kupy?

Czemu niemowlę nie robi kupy?

Czemu niemowlę nie robi kupy?

 

To, jaką kupkę robi nasz niemowlak bezpośrednio wiąże się z jego stanem zdrowia. Szczególnie niebezpieczne dla malca mogą być zaparcia, które mogą trwać nawet kilka lub kilkanaście dni.

Zadając sobie pytanie, czemu niemowlę nie robi kupy warto po pierwsze zwrócić uwagę na to, co maluch je. Znacznie większe prawdopodobieństwo wystąpienia zaparć jest w przypadku niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym, które musi być trawione przez układ pokarmowy. Jeśli maluch jada już coś więcej obok mleka można podać mu pokarm, który w naturalny sposób pozwoli pozbyć się zaparć, taki jak na przykład gotowane jabłko czy gotowana marchewka. Natomiast, jeśli zaparcia występują u dziecka, które karmione jest piersią, najlepszą metodą walki z zaparciami jest wpłynięcie na dietę matki karmiącej.

Kiedy są powody do niepokoju?

Na pewno w sytuacji, kiedy zaparcie się przedłuża i nie pomagają absolutnie żadne zabiegi mające na celu jego zlikwidowanie. Konieczna jest też obserwacja zachowania malucha, a więc czy nie ma różnego rodzaju dolegliwości bólowych, czy nie ma tkliwego brzuszka, albo też czy nie jest osowiałe, zmęczone i płaczliwe. Dodatkowo trzeba kontrolować, czy maluch sika – w jeden dzień powinniśmy mu zmienić mokrą pieluszkę około 6 – 7 razy.

admin

Wychowanie dziecka

No description. Please update your profile.