Budżet dla dzieci, Łatwe sposoby uczenia dzieci Podstaw finansów

Budżet dla dzieci, Łatwe sposoby uczenia dzieci Podstaw finansów

Budżet dla dzieci, Łatwe sposoby uczenia dzieci Podstaw finansów

Jako rodzic, ważne jest, aby nauczyć dzieci, jak dysponować pieniędzmi. Istnieje kilka prostych sposobów na przełamanie koncepcji utrzymania budżetu dla dzieci. Naucz ich teraz, aby lepiej rozumieli wybory finansowe w dorosłym życiu.

Jeśli chodzi o przyszły sukces finansowy naszych dzieci, to zaczyna się on od nas. Teraz jest idealny czas, aby zacząć myśleć o tym, jak rozmawiać z dziećmi o zrozumieniu pieniędzy. Jako rodzice ważne jest, aby poświęcić czas na edukację naszych dzieci w zakresie odpowiedzialności finansowej. Musimy nauczyć ich, jak odpowiednio budżetować swoje pieniądze.

Ostatniej rozmowa o pieniądzach z dzieckiem prawdopodobnie krążyła wokół zakupu jakiegoś przedmiotu. Jeżeli nie zgodziliśmy się na zakup jakiejś nowej rzeczy, to czy jesteśmy pewni, że nasze dziecko naprawdę rozumie powody, dla których ich prośba o nową zabawkę została odrzucona? Słyszały, że mówisz „nie”, ale słowa takie jak „budżet”, „finanse” i „koszt” mogą nie mieć znaczenia dla dzieci. Naszym zadaniem jest upewnienie się, że nasze dzieci rozumieją znaczenie pieniędzy i planowania wydatków. Czy jest jeszcze za wcześnie na rozmowy z dzieckiem? Odpowiednio przeprowadzone rozmowy o pieniądzach mogą odbywać się w każdym wieku.

Budżet dla dzieci: 5 sposobów nauczania dziecka o finansach:

Wykorzystaj przykłady z życia codziennego, aby pomóc im zrozumieć

Następnym razem, gdy idziesz do sklepu, pozwól swojemu maluchowi zabrać ze sobą pieniądze. Kiedy proszą o zabawkę lub poczęstunek, jest to idealny czas, aby pokazać im, czy mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić przedmiot. Daj im poznać cenę, a następnie pracuj z nimi, aby policzyć ich pieniądze. Jeśli mają wystarczająco dużo, mogą zdecydować, czy chcą wydać pieniądze na dany przedmiot. Jeśli nie mają wystarczająco dużo, wyjaśnij im, że ich pieniądze nie wystarczą na pokrycie kosztów – nie mogą dziś kupić przedmiotu. Wykorzystywanie przykładów z rzeczywistego świata pomaga zaprezentować go w sposób, który jest dla nich naprawdę zrozumiały.

Stwórz zabawną lekcję o podatkach, aby pomóc dziecku zrozumieć finanse

Dostosuj lekcję do tego, co dziecko będzie w stanie zrobić i zrozumieć. Nie stwórzcie lekcji, która będzie dla nich frustrująca, jeśli chodzi o pomoc w lepszym zrozumieniu finansów. Młode dzieci mogą ćwiczyć dodawanie pieniędzy. Naucz swoje starsze dzieci szczegółowo określając procent podatków płaconych od zakupów. Zróbcie to razem, aby móc porozmawiać o tym dokładnie po zakończeniu.

Pozwól im zarabiać pieniądze z pracy, którą wykonują w domu

Dawanie dziecku dodatku za pracę pokazuje, jak zarabiać i oszczędzać pieniądze. Jeśli nie chcesz wymieniać pieniędzy na regularne prace, możesz dać swoim dzieciom dodatkowe zadania do wykonania w całym domu lub poprosić sąsiada o pomoc w takich sprawach jak koszenie trawnika, odchwaszczanie ogrodu itp. Dzieci mogą nawet założyć stoisko z lemoniadą lub założyć inną małą firmę, na przykład sprzedając wypieki w swojej szkole! Kiedy dzieci zarabiają pieniądze za pracę, poznają wartość ciężkiej pracy i znaczenie oszczędzania pieniędzy. Wiele młodych dzieci wierzy, że pieniądze to tylko coś, co możesz dostać z banku, kiedy potrzebujesz czegoś więcej. Naucz dzieci, że pieniądze to coś, nad czym każdy ciężko pracuje.

Porozmawiaj z nimi o prawdzie kryjącej się za kartami kredytowymi

Pomyśl, ile razy wyciągnąłeś kartę kredytową i przesunąłeś ją w sklepie przed dzieckiem. Prawdopodobnie dużo. Kiedy płacisz kartą, dziecko widzi, że kiedy czegoś chce, może po prostu przeciągnąć kartą. Nie znają prawdy kryjącej się za rachunkiem, który jest płacony co miesiąc. Nie wiedzą, że jeśli rachunek nie zostanie zapłacony, naliczane są również odsetki! Jako rodzic ważne jest, aby porozmawiać z dzieckiem o funkcjonowaniu kart kredytowych.

Należy pamiętać o przykładzie jaki dajemy

Twoje dzieci naśladują cię. Jeśli wydajesz pieniądze swobodnie i otwarcie rozmawiasz o tym, że nie masz budżetu, Twoje dzieci Cię usłyszą. Bądź otwarty na rozmowy z nimi o tym, jak budżet i jak rodzina pracuje razem, aby utrzymać budżet. Im więcej wiedzą, tym lepiej rozumieją, jak ważny jest budżet, który rzeczywiście pomaga finansom rodzinnym utrzymać się na właściwym torze.

 

Bez względu na wiek dziecka, można znaleźć sposoby, aby zacząć z nim rozmawiać o znaczeniu budżetowania. Komunikacja jest kluczem! Poświęć czas na edukację dziecka i ucz się z nim. Im szybciej będziesz mógł pracować razem, aby zrozumieć, jak działają pieniądze, tym szybciej Twoje dziecko zrozumie znaczenie odpowiedniego planowania wydatków.

admin

Wychowanie dziecka

No description. Please update your profile.