Reklama
 • Poniedziałek, 25 lutego 2013 (11:47)

  Dorosłym wydaje się, że najlepsze są te bajki, w których wszyscy się kochają. Ale dzieciom takie opowieści szybko się nudzą. Im więcej (i gorzej) się dzieje, tym lepiej!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 18 lutego 2013 (11:47)

  Zapalenie ucha to typowa dziecięca przypadłość. Warto, by każda mama umiała ją rozpoznać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 14 lutego 2013 (15:34)

  Ryzyko nadwagi czy otyłości jest u jedynaków o ponad 50 proc. wyższe niż u dzieci mających braci lub siostry. Taki wniosek wyciągnęli naukowcy z Uniwersytetu w Goeteborgu po przeanalizowaniu danych 12720 obywateli 8 europejskich krajów. Z kolei amerykańscy badacze z University of Michigan zauważyli, że dzieci, u których występują niedobory witaminy D, gromadzą więcej tkanki tłuszczowej wokół talii i tyją szybciej od rówieśników z prawidł

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 14 lutego 2013 (15:32)

  Uważasz, że jesteś dobrym rodzicem, bo dajesz dziecku wszystko, czego zapragnie? Niestety, jest inaczej. To dowód niewystarczającej wiedzy o wychowaniu. A czasem – po prostu lenistwo.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 14 lutego 2013 (15:31)

  Dzieci lubią ludzi. Są ufne i intuicyjnie gotowe do pomocy. Cała sztuka to wychować je tak, aby zachowały tę otwartość i były odporne na uprzedzenia czy wrogość.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 14 lutego 2013 (15:31)

  Dzieci nie lubią się wyróżniać w grupie. Dlate- go najniższe prostują się przy mierzeniu, a najwyższe – garbią. Nie sposób dokładnie przewidzieć, jak wysokie będzie twoje dziecko. Geny mają duże znaczenie, ale ważny jest też tryb życia malucha: co i jak je, czy ma dużo ruchu na świeżym powietrzu, czy często choruje. Jak każda mama, na pewno porównujesz go z rówieśnikami. Gdy okazuje się, że pociecha należy do najniższych w grupie bądź w

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 8 lutego 2013 (13:55)

  1. Do czyszczenia pierwszych ząbków używaj wilgotnego gazika lub silikonowej nakładki na palec. W ten sposób bez pro blemu dotrzesz do wszystkich zakamarków w buzi malca. 2. Rocznego brzdąca spróbuj przyzwyczaić do prawdziwej szczoteczki. Najpierw pozwól dziecku, by się nią kilka razy pobawiło – niech wkłada ją do buzi, gryzie i próbuje pocierać zęby. Gdy malec oswoi się już ze szczoteczką, kup mu pastę i pokaż, jak szorować zęby. 3. Gdy tylko dziecku wyrżną się pierwsze ząbki, idź z nim n

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 30 stycznia 2013 (16:00)

  Dręczą cię wątpliwości, potrzebujesz rady lub po prostu uspokojenia? Pomocą służy dr Paweł Grzesiowski, pediatra, ekspert ds. szczepień, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń w Warszawie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 30 stycznia 2013 (15:44)

  Dręczą cię wątpliwości, potrzebujesz rady lub po prostu uspokojenia? Pomocą służy dr Ewa Naj­berg, alergolog z poradni alergologicznej w Cen­trum Zdro­wia Dziec­ka w Warszawie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 30 stycznia 2013 (14:02)

  1. Zachowaj spokój: twoje podenerwowanie może udzielić się maluchowi. 2. Idąc na zastrzyk, weź ze sobą ulubioną maskotkę brzdąca. Dzięki niej łatwiej odwrócisz uwagę smyka od nieprzyjemnego zabiegu. 3. Przed szczepieniem naklej dziecku plaster znieczulający (np. Emla).

  Czytaj więcej Komentarzy:0