Reklama
 • Piątek, 22 marca 2013 (11:39)

  Chcę 2-letniej córce dawać domowy syrop, ale się obawiam. Czy może jej zaszkodzić?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 22 marca 2013 (11:17)

  Najczęściej wiąże się z infekcjami. Jakimi? Rozpoznasz je po rodzaju kaszlu i dodatkowych objawach. A gdy już będziesz wiedziała, co dolega dziecku, szybko złagodzisz przykre dolegliwości. Kinga Szymańska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 21 marca 2013 (15:10)

  Nawet przewidująca mama nie uchroni swojego malca przed urazami. Co robić, gdy zdarzy się wypadek, radzi nasz ekspert, Mikołaj Łaski.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 21 marca 2013 (14:56)

  Otej porze roku maluchy częściej niż zwykle łapią infekcje. Chorobom można zapobiec, wspomagając odporność smyka. Oto kilka sprawdzonych sposobów na wzmocnienie brzdąca. ● Codziennie wychodź z dzieckiem na dwór, najlepiej na dwie, trzy godziny (pod warunkiem, że temperatura nie przekracza -10˚C). Starszaka zachęcaj do zabaw na świeżym powietrzu, dzięki temu dotlenisz i zahartujesz jego organizm. Wychodźcie na spacer zwłaszcza w słoneczne

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 marca 2013 (11:14)

  1. Do czyszczenia pierwszych ząbków używaj wilgotnego gazika lub silikonowej nakładki na palec. W ten sposób bez problemu dotrzesz do wszystkich zakamarków w buzi malca. 2. Rocznego brzdąca spróbuj przyzwyczaić do prawdziwej szczoteczki. Najpierw pozwól dziecku, by się nią kilka razy pobawiło – niech wkłada ją do buzi, gryzie i próbuje pocierać zęby. Gdy malec oswoi się już ze szczoteczką, kup mu pastę i pokaż, jak szorować zęby. 3. Gdy tylko dziecku wyrżną się pierwsze ząbki, idź z nim na

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 marca 2013 (15:39)

  Chorują na nią nie tylko dorośli – z jej powodu cierpią nawet maluchy. W okresie dojrzewania może sama ustąpić lub... przybrać na sile.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 marca 2013 (15:38)

  Zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, co jest lepsze dla dziecka: klocki z angielskimi słówkami czy misiek-przytulanka? Liczymy, że inteligentne zabawki sprawią, że łatwiej będzie radzić sobie w życiu. Czy mamy rację?

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Wtorek, 5 marca 2013 (13:45)

  Zauważyłam, że przy przeziębieniu mój 4-letni synek ma podrażnione spojówki i zaropiałe oczka. Przemywam je solą fizjologiczną. Jak jeszcze mogę mu pomóc? Zofia z Gostynina.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 lutego 2013 (14:25)

  Wychodzenie z dusznego pomieszczenia prosto na mróz, spotkania z chorymi dziećmi, przejadanie się słodyczami i białym chlebem oraz brak higieny – oto, co osłabia nasze dzieci. Jak temu zaradzić?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 25 lutego 2013 (11:47)

  Aby zapobiec wadom postawy u dziecka, nie potrzeba specjalnych ćwiczeń ani dużych wydatków. Wystarczy naturalny ruch – od pierwszych dni życia malucha.

  Czytaj więcej Komentarzy:0